Idea powołania firmy Slavitech narodziła się w maju 2009 r. Wtedy to Zarząd OEZ Polska Sp. z o.o. (rok założenia 2003), na mocy porozumienia z SIEMENS AG oraz OEZ s.r.o. (centrala), dokonał wykupu spółki, która zajmowała się dystrybucją czeskiej aparatury w marce OEZ na terenie Polski. Od 1 maja 2009 r. OEZ Polska Sp. z o.o. stała się niezależnym podmiotem gospodarczy upoważnionym do reprezentacji marki OEZ w Polsce. W myśl przyjętych założeń od początku całego procesu nie nastąpiły żadne istotne zmiany w organizacji ani sposobie działania spółki. Z jednym wyjątkiem: spółka została zobowiązana do zmiany dotychczasowej nazwy wykorzystującej logotyp OEZ.

Wyjście z grupy i związana z tym samodzielność przedsiębiorstwa otworzyły nowe możliwości rynkowe. Dobre doświadczenia z dostawcą środkowoeuropejskim, jakim jest OEZ, kierowały uwagę Zarządu Slavitechu w stronę Europy Środkowej oraz Południowej, a zwłaszcza dawnej grupy państw RWPG. Pierwsze kroki zostały skierowane na Słowację do firmy SEZ Krompachy, producenta aparatury modułowej oraz łączników SN. Innym ciekawym słowackim producentem jest KIWA – przedsiębiorstwo wyspecjalizowane w projektowaniu oraz produkcji urządzeń i systemów ochrony od przepięć w sieciach niskich napięć. Powodzeniem zakończyły się również pertraktacje z macedońskim producentem styczników Rade Konćar. Do grupy nowych partnerów handlowych Slavitechu dołączył również czeski producent systemów kompensacji mocy biernej KBH s.r.o. – nieduże przedsiębiorstwo o ogromnym potencjale rozwoju oraz wyjątkowych doświadczeniach.

Celem Slavitechu, tak jak dotychczas OEZ Polska, jest obsługa firm produkujących urządzenia rozdzielcze nn/SN. Niezmiennie intencją firmy jest rozwiązywanie napotkanych problemów technicznych z wykorzystaniem urządzeń dostępnych w ofercie, przy zachowaniu jak największej staranności, rzetelności oraz optymalizacji relacji pomiędzy bezpieczeństwem, funkcjonalnością i komfortem eksploatacji urządzeń a kosztem, który ponosi klient.

Multimedia

Panoramas (0)

The exhibitor has not have any panoramas.

Movies (0)

The exhibitor has not have any movies.

Business Blog

The exhibitor has not added any news.