Sieć salonów samochodowych Porsche Inter Auto to konsekwencja działań Ferry’ego Porsche i Louise Piëch. To oni w 1949 roku rozpoczęli import oraz sprzedaż kultowego volkswagena garbusa. Pierwszy salon PIA stanął w Salzburgu przy Alpenstraße, a sukces ekonomiczny tego przedsięwzięcia wpłynął na decyzję otwarcia kolejnych lokalizacji. Tak powstała cała sieć salonów samochodowych, która do dnia dzisiejszego należy do rodziny Porsche oraz Piëch. Firma bardzo szybko przekształciła się w koncern z największymi udziałami na rynku samochodowym.
Nasi partnerzy

Kontynent: Europa, kraj: Austria, miasto: Salzburg. U podnóża Alp swą siedzibę ma koncern Porsche Holding – właściciel największej w Europie sieci dealerskiej samochodów. To do niego należy Porsche Inter Auto (PIA). Firma swoją działalność prowadzi w 20 krajach Europy, a także w Ameryce Południowej i Chinach. Wysoka jakość oferowanych usług znajduje swe odzwierciedlenie w liczbach. Co roku liczba salonów samochodowych należących do koncernu rośnie, a wraz z nimi ich standardy. Niosą one ze sobą wiele powodów do dumy: wykwalifikowany personel, wysoki poziom obsługi klienta, a także reprezentacyjną architekturę i wystrój budynków.
PIA w Europie

Upadek Muru Berlińskiego otworzył przed koncernem nowe możliwości. Pojawiły się szerokie perspektywy rozwoju holdingu poza granicami kraju, co zaowocowało inwestycjami w rynki Europy Wschodniej, Niemiec i Włoch. W bardzo szybkim tempie powstały pierwsze zagraniczne salony samochodowe PIA, a obecnie Porsche Inter Auto swe oddziały posiada w Austrii, Albanii, Chorwacji, Czechach, Macedonii, Niemczech, Rumunii, Serbii, Słowenii, na Słowacji, Węgrzech, we Włoszech oraz w Polsce. Aktualnie PIA to największy dealer samochodowy w Europie, a jego rozwój w różnych zakątkach świata nadal trwa!
PIA w Polsce

Z końcem 2012 roku koncern zainwestował w rynek polski. PIA przejęło aż 15 salonów samochodowych znajdujących się w Krakowie, Poznaniu, Rudzie Śląskiej, Rybniku, Sosnowcu, Katowicach, Tychach, a także w Warszawie. W salonach Porsche Inter Auto Polska kupić można samochody znanych i cenionych marek, jak: Audi, Skoda, Bentley, Porsche, Lamborghini, Volkswagen oraz Samochody Użytkowe Volkswagen. PIA Polska to nie tylko salony samochodowe, to także wysokiej jakości usługi serwisowe i finansowe, sprzedaż akcesoriów wszystkich wymienionych wyżej marek oraz samochodów używanych.

Products

The exhibitor has not added any products.

Business Blog

The exhibitor has not added any news.

Multimedia

Panoramas (0)

The exhibitor has not have any panoramas.

Movies (0)

The exhibitor has not have any movies.