MIKRONIKA została założona w 1983 roku przez grupę inżynierów wywodzących się z Ośrodka Badawczo-Rozwojowego Systemów Automatyki przy zakładach MERAMONT w Poznaniu.

W początkowym okresie, jako jedni z pierwszych w Polsce, zajmowaliśmy się projektowaniem, wytwarzaniem, instalowaniem i uruchamianiem urządzeń i systemów mikroprocesorowych. Nasze systemy były przeznaczone do sterowania procesami w różnych gałęziach przemysłu o dużym stopniu skomplikowania, wymagających obsługi od kilkuset do kilkudziesięciu tysięcy pomiarów, stanów, ostrzeżeń i sterowań.

Możemy z dumą stwierdzić, że wiele z naszych ówczesnych rozwiązań jest po dziś dzień użytkowanych.

Obecnie MIKRONIKA jest jednym z ważniejszych, krajowych dostawców rozwiązań systemowych dla automatyki przemysłowej, opartych o własne oprogramowanie i bazę sprzętową.

Od ponad 32 lat nasze rozwiązania w elektroenergetyce, metalurgii, przemyśle chemicznym, a ostatnio także w telekomunikacji, są uznawane przez klientów i doceniane licznymi nagrodami na targach i wystawach. Świadczy o tym także coroczny, ciągły wzrost ilości wdrożeń. W okresie naszej działalności dostarczyliśmy i wdrożyliśmy kilkadziesiąt dużych, wielkoobszarowych systemów SCADA oraz kilka tysięcy urządzeń i systemów dla różnych dziedzin przemysłu, głównie dla energetyki.

Business Blog

The exhibitor has not added any news.