Firma EFEN GmbH został założony w roku 1922 przez Otto Fress w Neudorf (dzisiejsze Martinsthal) w Reingau. Zakup budynku istniejącego młyna przy drodze B 260 między Martinsthal i Schlangenbad w roku 1937 umożliwił zwiększenie wydajności produkcyjnej . Po wydzieleniu EFEN-a z firmy WICKMANN –Werken w Witten w 1985 roku, EFEN kontynuował produkcję i sprzedaż wkładek średnich napięć, wkładek bezpiecznikowych i ograniczników przepięć do linii napowietrznych.

W kwietniu 1992 w Brandenburgii powstały nowe przedstawicielstwa. Kolejne filie firmy otwierano w następnych latach. Na początku 1997 EFEN Kaposvar Hungaria Kft. przejął produkcję wkładek średnich napięć na rynku węgierskim. W 1999 powstał oddział handlowy na Słowacji. Rok później EFEN Polska sp. z o.o. w Katowicach rozpoczął sprzedaż produktów w Polsce. W Chang Ping, VR China, powstał w 1999 roku EFEN Dongguan Electrical Products Co. i w połowie 2001 roku rozpoczął produkcję wszystkich istotnych dla Chin produktów. W styczniu 2003 roku EFEN przejął obszar handlowy firmy Paterreins Schalttechnik GmbH w Schwabach. Cała produkcja rozłączników i przekładników prądowych niskich napięć została przeniesiona na początku 2005 roku do Eltville. Od 1 stycznia 2006 roku grupa EFEN należała do WEBER Szwajcaria AG – jednego z przedsiębiorstw grupy Hager.

Obecnie cała grupa EFEN zatrudnia ponad 200 pracowników. Asortyment produktów obejmuje bezpieczniki niskiego napięcia różnych charakterystyk spełniających narodowe i międzynarodowe normy, rozłączniki bezpiecznikowe, rozłączniki bezpiecznikowe listwowe , bezpieczniki średniego napięcia, rozłączniki izolacyjne, przekładniki prądowe niskich napięć oraz komponenty dla telekomunikacji.

Business Blog

The exhibitor has not added any news.

Multimedia

Panoramas (0)

The exhibitor has not have any panoramas.

Movies (0)

The exhibitor has not have any movies.