Tyczyńska Fabryka Urządzeń Wentylacyjnych "TYWENT" Sp. z o.o. w Tyczynie jest polską firmą powstałą w 1973 roku. Firma specjalizuje się w produkcji wentylatorów i urządzeń wentylacyjnych do rozmaitych procesów technologicznych. Stosowane technologie, właściwe do tego typu produkcji dają gwarancję wysokiej jakości i niezawodności wyrobów.

W 1973 roku na bazie Katowickich Terenowych Zakładów Naprawczych powstał TYWENT - Tyczyńska Fabryka Urządzeń Wentylacyjnych . Przedsiębiorstwo państwowe wyposażono w nowoczesny sprzęt. Znalazło tu zatrudnienie do trzystu osób. Na powierzchni około 30000 m2 z czego 1/3 stanowiły obiekty zamknięte produkowano głównie wentylatory osiowe dla całego przemysłu polskiego i nie tylko. W owym czasie w Polsce powstały 3 państwowe zakłady produkujące urządzenia wentylacyjne, każdy o nieco odmiennej specjalizacji. Był to efekt centralnego sterowania gospodarka - zakłady rozmieszczono równomiernie na mapie Polski. TYWENT miał zaopatrywać rolnictwo i przemysł - wszędzie tam gdzie potrzebne są wentylatory osiowe charakteryzujące się dużymi wydajnościami i łatwe w montażu.

Stopniowo w miarę potrzeb oferta produkcyjna została wzbogacana o coraz to nowe pozycje, a park maszynowy powiększał się i unowocześniał. Powstawały często pojedyncze egzemplarze urządzeń do specjalistycznych zastosowań czego obrazem jest obecnie obfite archiwum projektów całej trzydziestokilkuletniej historii fabryki. Często projekty te maja zastosowanie obecnie w przypadku zapytań ze strony klientów o urządzenia nietypowe nie występujące w programie produkcji.

Stala współpraca Działu Projektowania i Technologii z ośrodkami badań gwarantuje, iż wyroby Tywentu są wysokiej jakości, o odpowiednich parametrach spełniających oczekiwania użytkowników. Obecnie wykorzystanie całego doświadczenia w produkcji oraz wzbogacenie go o nowe technologie daje widoczny efekt w postaci konkurencyjnych profesjonalnych wyrobów. Najlepiej potrafią to ocenić ostateczni użytkownicy.

Od czasu przekształcenia się w roku 2000 z przedsiębiorstwa państwowego w spółkę, TYWENT zdecydowanie zmodernizował park maszynowy, poszerzył znacznie asortyment produkcji, wdrożył system kontroli jakości ISO 9002, dokonał ulepszenia sposobu dystrybucji towarów dla wygody Kontrahentów, systematycznie wydaje materiały informacyjne oraz wprowadza nowe dogodne formy obsługi przez internet.

News

The exhibitor has not added any news.

Multimedia

Panoramas (0)

The exhibitor has not have any panoramas.

Movies (0)

The exhibitor has not have any movies.