Przemysł chemiczny niepodległej Polski narodził się w roku 1927 w Tarnowie. Od tej pory historia zatoczyła pełny krąg. Polska chemia narodziła się w Tarnowie po raz drugi. Grupa Azoty to połączenie wszystkiego, co w tej branży nam, Polakom, udało się zrobić najlepiej.


Jesteśmy gotowi do przekraczania kolejnych granic – bo Grupa Azoty to projekt nastawiony na przyszłość. Tak było od zawsze. Dziś konkurujemy z największymi światowymi firmami chemicznymi. Dzięki zakończonej właśnie wielkiej konsolidacji jesteśmy do tego przygotowani lepiej niż kiedykolwiek wcześniej. Cztery największe polskie zakłady chemiczne – z Tarnowa, Puław, Polic i Kędzierzyna-Koźla – działają teraz, wraz z innymi spółkami, pod jedną wspólną marką. Grupa Azoty. Świat już uczy się, jak wymawiać tę nazwę.

Dzięki przemyślanej architekturze Grupy możemy oferować klientom jeszcze bogatszy portfel produktów – od nawozów azotowych, wieloskładnikowych i fosforowych oraz tworzyw konstrukcyjnych po alkohole OXO, plastyfikatory i pigmenty. Pod tym względem nie mamy dziś konkurencji. Dysponujemy własną infrastrukturą logistyczną oraz zapleczem badawczym, projektowym i serwisowym, co umożliwia nam prowadzenie działalności usługowej. Atuty te służą nam do dalszego budowania wartości Grupy z myślą o akcjonariuszach, pracownikach oraz lokalnych społecznościach, w których działamy.


Wiemy, co zawdzięczamy tym, którzy byli przed nami. Wiemy, co jesteśmy winni tym, którzy przyjdą po nas. Jesteśmy im winni świat, który będzie lepszym miejscem do życia.

Products

The exhibitor has not added any products.

Business Blog

The exhibitor has not added any news.

Multimedia

Movies (0)

The exhibitor has not have any movies.