Ewangelizacji. Oficjalnie działa od grudnia 2013 roku.

Naszym celem jest promowanie takich wartości jak wiara, rodzina, obrona życia oraz patriotyzm.

Między innymi tworzymy sieć bilbordów wielkoformatowych (12 i 18 m2), na których raz w miesiącu zamieszczane są tematyczne plakaty o charakterze ewangelizacyjnym. Dzięki nam powstają także krótkie formy filmowe w postaci spotów i klipów, które są często audiowizualnym komentarzem do treści bilbordów. Efekty naszej pracy można zobaczyć w Internecie na kanale YouTube oraz profilach Facebooka w języku polskim oraz z tłumaczeniem angielskim.

Hasła i treści plakatów są zatwierdzane przez Archidiecezjalną Radę ds. Nowej Ewangelizacji działającą pod przewodnictwem Ks. Bpa Andrzeja Siemieniewskiego z Wrocławia. Asystentem kościelnym fundacji jest Ks. Piotr Wiśniowski ustanowionym przez Ks. Abpa Józefa Kupnego, Metropolitę Wrocławskiego.

Bilbordy to nowoczesna forma dotarcia do wielu ludzi, a zwłaszcza do ludzi młodych, poruszających się dzisiaj w świecie obrazu. Chodzi o to, żeby w przestrzeni, w której żyjemy nie pojawiały się tylko treści komercyjne, a czasem nawet demoralizujące, ale żeby i tą przestrzeń zagospodarować Dobrą Nowiną.

Fundacja patronuje również m. in. grupom ewangelizacyjnym, które zwłaszcza poprzez świadectwo trafiają szczególnie do ludzi młodych oraz zagubionych we współczesnym świecie. Pierwszą taką grupą z naszym patronatem byli Wyrwani z Niewoli, czyli Łyse Banie głoszące Zmartwychwstanie (wyrwanizniewoli.pl)...

Wraz z katolickim radiem archidiecezjalnym we Wrocławiu Vide et Crede współtworzy internetową telewizję TVRodzina.

Fundacja jest współtwórcą ogólnopolskiego projektu mającego na celu zachęcenie polskiego społeczeństwa do czytania Pisma Świętego. Projekt ten nosi nazwę Zawróceni.pl. Do udziału w nim zapraszane są znane powszechnie osoby, które swym życiem i postępowaniem świadczą o przywiązaniu do chrześcijaństwa. W pierwszej edycji Zawróconych udział wzięli: bracia Łukasz i Paweł Golcowie, raper Arkadio, Radosław Pazura oraz Agnieszka Musiał
z zespołu New Life M. Projekt powyższy Fundacja realizuje w postaci kampanii bilbordowej (plakaty wielkoformatowe), a także za pomocą krótkich spotów filmowych, w którym zaproszona osoba mówi o działaniu Słowa Bożego w swoim życiu.

W roku 2016, na mocy porozumienia z archidiecezją krakowską nasza Fundacja przeprowadziła kampanię promującą Światowe Dni Młodzieży w Krakowie.

Od roku 2016 wraz z OO Franciszkanami z Niepokalanowa, współorganizujemy Międzynarodowy Festiwal Filmów „Niepokalanów” we Wrocławiu.

Fundacja Vide et Crede pragnie wesprzeć dzieło Nowej Ewangelizacji w każdej polskiej diecezji oferując swoje doświadczenia, pomysły i narzędzia.
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Products

The exhibitor has not added any products.

Business Blog

The exhibitor has not added any news.

Multimedia

Panoramas (0)

The exhibitor has not have any panoramas.

Movies (0)

The exhibitor has not have any movies.