S.T.Dupont

2013-09-11 12:18:25
Nazwa S.T.Dupont związana jest z nazwiskiem jej założyciela Simona Tissot-Duponta. Stworzona przez niego w 1872 r. firma jest symbolem francuskiego dobrego smaku. Początki działalności firmy związane są z wytwarzaniem wyrobów ze skóry, a ich cechą charakterystyczną, to zwracanie szczególnej uwagi na detale i wykończenie. Owocem tych wysiłków jest charakterystyczny image, na który składa się wykorzystanie materiałów takich jak skorupy żółwia, cenne gatunki drewna, kryształ, oraz złoto.

W 1920 r. synowie Simona Duponta, Andre i Lucien zdecydowali się zmodernizować produkcję, wprowadzając nowy produkt – walizki podróżne. Każda z wytwarzanych w manufakturze Dupontów walizka, była produktem absolutnie unikalnym. A w owym czasie klientami braci byli między innymi Baron Maurice Rothschild, Książe Kentu, Książe Windsoru oraz… Al Capone.

W 1947 roku, walizka Dupont, wykonana z lawendowo niebieskiej skóry, była prezentem ślubnym dla księżniczki Elżbiety, przyszłej królowej Anglii. Ile kosztowała wówczas walizka wytwarzana przez Dupontów? Cena stanowiła równowartość domu…

W roku 1941 Andre Dupont ukończył pracę nad pierwszą benzynową zapalniczką kieszonkową. Jedenaście lat później zapalniczka Ligne 1 została wprowadzona do sprzedaży. Dziś, zapalniczki S.T. Dupont, są powszechnie uznawane za najlepsze i najbardziej prestiżowe na świecie. W 1973 r. został wyprodukowany pierwszy długopis, niedługo trzeba było czekać na zegarki, męską biżuterię (spinki do mankietów i krawatów), paski oraz perfumy.

W roku 1992 zawarta została umowa licencyjna z austriacką firmą optyczną Estede, a obecnie japońską Aoyama, co zaowocowało stworzeniem kolekcji luksusowych opraw okularowych oraz okularów słonecznych.

Od ponad wieku trudno sobie wyobrazić rynek luksusowych wyrobów i akcesoriów bez nazwy S.T Dupont Paris.

Oprawy okularowe i okulary Słoneczne
Kolekcja stworzona dla eleganckich mężczyzn, będąca odzwierciedleniem klasycznego stylu. Dystyngowany design i elegancja. W luksusowych kolorach białego i żółtego złota i ich kombinacji, oraz platyny. Ta cenna powłoka to 3,2 mikrony czystego 23- karatowego, czterowarstwowego złota. Dopracowane szczegóły, takie jak zauszniki dekorowane szlachetnymi lakierami. W kolekcji tej występują oprawy okularowe o mocowaniu soczewek w pełnym pierścieniu, w półpierścieniu na żyłkę i bezobwódkowe. Okulary składane, do czytania (połówki) są jednym z najbardziej niezwykłych i odnoszących największy sukces modeli. Kolekcja ta czerpie też niezwykłość z materiału, jakim jest stop tytanu MXP.

MXP składa się z 90% czystego tytanu, 6% aluminium i 4% wanadu. Jest to najlżejszy i najbardziej wytrzymały stop tytanu, jaki obecnie istnieje na rynku, a Firma Aoyama jest jedyną firmą, która używa tego materiału do produkcji opraw okularowych. Tytan MXP jest osiem razy bardziej wytrzymały od złota i platyny i jest wykorzystywany głównie w przemyśle kosmicznym i lotniczym. Jest 45% lżejszy od stali. Poza tym ten rodzaj tytanu posiada właściwości antymagnetyczne, jest odporny na korozję, przyjazny dla środowiska i nie powoduje alergii. Powłoki galwaniczne i lakierowe mocniej przylegają i lepiej pokrywają kolorem oprawy okularowe wykonane z tytanu MXP, niż innych metali. Tytanu MXP jest idealnym materiałem dla powłok ze złota i chińskiej laki.

W okularach słonecznych zastosowano najwyższej klasy soczewki polaryzacyjne utwardzone. Zastosowano filtry niwelujące praktycznie w 100% promieniowanie podczerwone i ultrafioletowe. Dla komfortu widzenia i estetyki zastosowano soczewki o różnych stopniach zaciemnienia oraz powłoki odlustrzające i antyrefleksyjne.
Now you can help in the development of superexpo.com and the exhibition industry!

We are asking you to help in collecting funds to extend the current form of the portal and its independence. Until now, the portal has been maintained from private funds, but we want to go ahead and grow for our users. The portal unites the entire trade show industry: it is addressed to exhibitors, organizers and visitors - we care about maintaining and transferring these mutual relations to a higher level.

superexpo team Digitization and development of the trade shows with our help is also in your hands!

Thanks to the support, we will get the opportunity to better influence on the direction of evolution and even better promotion of the industry. Superexpo.com is a place of presentation for companies and free materials for those interested, including video and 360 degree virtual tours. A professional approach in the implementation of materials and management of the portal costs us a lot of work and we would like the portal to be user-friendly and free of ads. We are aware that most people will skip our appeal, but if superexpo.com is useful to you or you believe in our mission, consider supporting our initiative.