Firma Deichmann jest znaną marką na europejskim rynku obuwniczym i jednocześnie największym w Europie przedsiębiorstwem w tej branży. Powstała w 1913 roku jako przedsiębiorstwo rodzinne i do dziś pozostaje w rękach rodziny założycielskiej, która kładzie nacisk na rozwój z własnych środków, bez kredytów i pożyczek, dzięki czemu firma pozostaje niezależna. Firma stawia na zrównoważony rozwój, czyli myślenie i planowanie w perspektywie pokoleń, posiada wielu zaufanych pracowników z kilkunasto- lub nawet kilkudziestoletnim stażem pracy.

W roku 2013 firma Deichmann, będąca obecnie pod kierownictwem trzeciego już pokolenia właścicieli, obchodziła stulecie działalności. Firma posiada obecnie ponad 3 600 sklepów w 24 krajach i zatrudnia ponad 36 000 pracowników na całym świecie.

Rodzinne przedsiębiorstwo nadal kontynuuje swój sukces: w roku 2014 firma sprzedała 172 mln par butów na całym świecie, czyli 10 milionów więcej niż rok wcześniej. Obrót wzrósł w tym samym okresie do 4,91mld euro (+ 6 %).

Od 2000 roku Deichmann prowadzi sprzedaż poprzez sklepy internetowe, pierwszy taki sklep ruszył w Niemczech, a od roku 2012 przez Internet można kupować również w Polsce. Firma wiąże swoją przyszłość z rozwojem form sprzedaży on-line, jest aktywna na portalach społecznościowych, ma swoją oficjalną stronę na Facebooku, za pośrednictwem której utrzymuje stały kontakt z fanami i odbiorcami produktów marki. W niedalekiej przyszłości planowane jest wprowadzenie systemu umożliwiającego potencjalnym odbiorcom zakup obuwia przy pomocy aplikacji na telefonie.

Portfolio firmy Deichmann na terenie Europy czy Ameryki Północnej to nie tylko sklepy Deichmann. Oprócz wielu obuwniczych konceptów do Grupy należą również sklepy sportowe, jak np. lider szwajcarskiego rynku Ochsner Sport. Sukcesy tego konceptu w Szwajcarii zaowocowały jej ekspansją na rynku niemieckim, gdzie pierwszy sportowy megastor zostanie otwarty w marcu b.r. w miejscowości Neu-Ulm. Ogromnym sukcesem okazał się również zakup firmy Snipes, której sieć sklepów rozwijana jest obecnie bardzo dynamicznie na rynku austriackim i niemieckim.