Targi Książki w Krakowie 2017

2017-11-07 09:41:58
Za nami Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie. Impreza udowadnia, że wbrew obiegowym opiniom branża książkowa ma się doskonale i notuje zauważalną poprawę w porównaniu z poprzednią dekadą. O sukcesie targów najlepiej świadczą surowe liczby.

Blisko 70.000 odwiedzających, ponad 600 akredytowanych dziennikarzy, niemal 760 autorów i gości specjalnych, 700 wystawców z ponad 20 krajów w tym m.in. z Austrii, Belgii, Bułgarii, Gruzji, Hiszpanii, Holandii i pierwszy raz w historii Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie® – niezależne wydawnictwa z Sankt Petersburga.

Podczas czterech dni Targi odwiedzili goście z różnych światów literatury, m.in. profesor Bralczyk, Cezary Łazarewicz, Zośka Papużanka, Ziemowit Szczerek, Olga Tokarczuk, Adam Zagajewski, znane podróżniczki Nela Mała Reporterka, Beata Pawlikowska czy Martyna Wojciechowska, autorzy-celebryci, m.in Piotr Adamczyk, Robert Biedroń, Magdalena Różdżka, Katarzyna Tusk czy Jerzy Stuhr.

Przygotowaliśmy dla Was obszerną relację, która pozwoli poczuć namiastkę tego, co działo się w Krakowie w dniach 26-29.10.2017